<<< wstecz

Apel o POMOC

Pod koniec czerwca 2009 roku zachodnią część województwa podkarpackiego dotknęła jedna z najstraszliwszych klęsk żywiołowych, jaką jest powódź. W wyniku wyjątkowo intensywnych opadów deszczu zostało dotkliwie zniszczonych wiele miast i wsi.

Na ogromną skalę została przeprowadzona akcja ewakuacji mieszkańców i mienia z zalanych terenów. W wyniku powodzi tysiące mieszkańców Podkarpacia straciło dorobek całego swojego życia. Ludzie powoli rozpoczynają pierwsze prace przy usuwaniu skutków powodzi i porządkowaniu swoich domostw.

W dalszym ciągu nie mogą się jednak otrząsnąć z taruamtycznych przeżyć, których mieszkańcy doznali, gdy fala powodziowa porywała wszystko, na co tak ciężko pracowali przez całe życie. W południowo – zachodniej części Podkarpacia szczególnie w okolicach Ropczyc, wiele budynków nadaje się obecnie do wyburzenia lub gruntownego remontu. Mieszkańcy zalanych miast i wsi pozostają bez dachu nad głową i oczekują na pomoc.

Samorząd Województwa podkarpackiego dokłada obecnie wszelkich starań, aby zapewnić mieszkańcom zalanych terenów pomoc w odbudowie infrastruktury. Potrzeby są jednak ogromne i znacznie przewyższają możliwości Samorządu Województwa Podkarpackiego. Wyrażamy nadzieję, że mieszkańcy województwa podlaskiego mając świadomość, zniszczeń, jakie niesie za sobą powódź, przejawią chęć uczestnictwa w odbudowie domostw mieszkańców Podkarpacia. Apel ten pomoże otworzyć serca mieszkańców i da impuls do okazania bezinteresownej pomocy oraz wsparcia dla ludzi, którzy dnia na dzień stracili wszystko….

Osoba do kontaktu WOJCIECH JURASZ – biuro koordynacji współpracy z samorządami i organizacjami w Gabinecie Marszałka Województwa Podkarpackiego
tel. 695 424 432 e-mail: w.jurasz@podkrapackie.plfoto. polska agencja prasowa


Opublikowano:2009-07-14 14:19:03