“Mońki w fotograficznym wehikule czasu”

Data publikacji: 2 marca, 2021

“Mońki w fotograficznym wehikule czasu” to kolejny projekt, w który zaangażowała się Mediateka oraz działające przy niej koło fotograficzne. Młodzież z ZSOiZ w Mońkach oraz ich opiekun – fotograf Maciej Karwowski (Szkiełko – Fotografia) zostali beneficjentami IV Konkursu Oddolnych Inicjatyw Kulturalnych Mieszkańców Gminy Mońki organizowanego przez Moniecki Ośrodek Kultury. Głównym założeniem dofinansowanej inicjatywy było odtworzenie miejsc naszego miasta za pomocą fotografii – porównanie ich dawnego wyglądu do stanu obecnego. W związku z ograniczeniami epidemiologicznymi, część warsztatów fotograficznych odbyła się zdalnie. Młodzież dokonała selekcji zdjęć udostępnionych z archiwum Biblioteki, została przygotowana teoretycznie do robienia zdjęć oraz dokonała obróbki fotografii. Następnym etapem były warsztaty plenerowe, podczas których uczestnicy projektu uchwycili w kadrze nasze miasto. Dzięki wykonanym fotografiom została utworzona wystawa, którą można oglądać w Mediatece.

Małgorzata Kulikowska
Mateusz Olechno