Urząd Miejski w Mońkach

Podwójne święto!

Data publikacji: 1 stycznia, 2020

Przywitanie Nowego, 2020. Roku oraz Jubileusz 55. lat nadania praw miejskich świętowali mieszkańcy Moniek w Sylwestrową noc!

Na godzinę przed północą Plac im. Czesława Gartycha zaczął wypełniać się rządnymi dobrej zabawy na świeżym powietrzu mieszkańcami Moniek. Pogoda dopisała. Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów było 55-lecie nadania Mońkom praw miejskich. Zaczęło się od kilku piosenek w wykonaniu zespołu Pezowicz Band. Następnie Burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski podsumował mijający rok i życzył wszystkim pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.

Tym razem organizatorzy postanowili podążać za ogólnopolskim trendem i zrezygnowali z tradycyjnych fajerwerków. W zamian, po raz pierwszy w naszym mieście, mogliśmy podziwiać profesjonalny pokaz laserów. Kilkanaście minut po pokazach organizatorzy zaprosili na kolejną niespodziankę w postaci specjalnie przygotowanego na tę okazję tortu z napisem „55 lat nadania praw miejskich”. Cała imprezę zakończyła druga część występu zespołu Pezowicz Band.

Opublikowano 1.01.2020 3:56