Przedstawiciele monieckiego samorządu wzięli udział w Dożynkach Wojewódzkic …

Data publikacji: 14 września, 2019

W sobotę, 14 września odbyły się Dożynki Wojewódzkie. Tegorocznym gospodarzem Święta Plonów był Tykocin.

Moniecki samorząd reprezentowali Burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski oraz Wicestarosta Joanna Kitlas.

W programie mogliśmy zobaczyć m. in. przekazanie chleba dożynkowego, pokaz obrzędów związanych z tym świętem i wybór najpiękniejszego wieńca. Poznaliśmy też laureatów konkursu “Żniwa mogą być bezpieczne”. Amatorzy regionalnej kuchni mogli skosztować tradycyjnych, lokalnych przysmaków. Na tykocińskim Placu Czarnieckiego nie mogło też zabraknąć straganów z ludowym rękodziełem oraz występów ludowych zespołów,
w których prym wiódł znany chyba wszystkim zespół pieśni i tańca “Kurpie Zielone”.

Uroczystości dziękczynienia za tegoroczne plony zorganizowane zostały przez Zarząd Województwa Podlaskiego, Powiat Białostocki oraz gospodarza – Burmistrza Tykocina.