Rok 2020 w krwiodawstwie rozpoczęty!

Data publikacji: 14 stycznia, 2020

Pierwsze w tym roku pobieranie krwi zostało przeprowadzone w niedzielę, 12 stycznia w Monieckim Ośrodku Kultury. Tego dnia akcję zaczęliśmy o godz. 9.00 i trwała do godz. 15.00. Na ogłoszoną akcję przybyło ponad 70. krwiodawców. Lekarz zakwalifikował 69 osób do oddania krwi. Zebrano w sumie 31,05 litrów bezcennej krwi.

Największy dar to drugi człowiek… Który daje swoją obecność. Który jest wsparciem. Który dotrzymuje słowa. Na którego zawsze można liczyć. Tym drugim są krwiodawcy, którzy zawarli swoją miłość do człowieka w małej czerwonej kropelce. Dziękuję serdecznie za ten wielki dar.

Akcję zorganizowano przy współudziale Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Mońkach, Monieckiego Ośrodka Kultury, parafii Matki Boskiej Częstochowskiej i Świętego Kazimierza w Mońkach, portalu e-monki i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Następna akcja odbędzie się: 19 stycznia 2020 r. w Goniądzu w godz. 9.00 do 13.00. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

Podsumowanie działalności za rok 2019 wraz z wręczeniem odznaczeń zasłużony honorowy dawca krwi odbędzie się 15 lutego 2020 r. o godz. 17.00.

Prezes ORPCK

Andrzej Beczko