Setna rocznica urodzin Papieża – Polaka

Data publikacji: 18 maja, 2020

100 lat temu na świat przyszedł Karol Wojtyła, późniejszy Papież, a obecnie Święty Jan Paweł II. Karol Wojtyła urodził się w Wadowicach 18 maja 1920 r. W mieście spędził dzieciństwo i młodość. Po zdaniu matury, w 1938 r., wraz z ojcem wyjechał do Krakowa. Metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła został papieżem 16 października 1978 r.
Gminni samorządowcy nie zapomnieli o setnej rocznicy urodzin Papieża-Polaka. Burmistrz Zbigniew Karwowski w asyście Barbary Iwony Iwanickiej – Przewodniczącej Rady Miejskiej w Mońkach złożyli pod pomnikiem Jana Pawła II symboliczną wiązankę w imieniu mieszkańców naszego miasta.

Przypominamy materiał video z zeszłorocznych obchodów Dnia Patrona Szkoły Podstawowej nr 1 w Mońkach.