Urząd Miejski w Mońkach

Torby za zakrętki

Data publikacji: 29 lipca, 2020

Mieszkańcy Moniek uczestniczący w projekcie „Klub Integracji Społecznej w Mońkach” dzisiaj i jutro (środa 29 lipca i czwartek 30 lipca) pod centrum handlowym przy ul. Białostockiej/Dworcowej rozdają ekologiczne torby na zakupy. Każdy kto przyniesie co najmniej 10 nakrętek po napojach otrzymuje w zamian solidną płócienną torbę, w środku której znajduje się ulotka z kilkoma praktycznymi poradami w jaki sposób unikać powstawania śmieci w domu.

To jest właśnie tematem tej akcji, mającej na celu popularyzację proekologicznych zachowań w kierunku ograniczania ilości odpadów, które w ciąg ostatnich lat stały się już problemem globalnym, odczuwalnym na całym świecie. Wystarczy popatrzeć na kraje pochodzenia towarów które kupujemy, są z całego świata. Również odpady krążą między granicami, a najwięcej jest plastiku.

Naukowcy stwierdzili obecność plastiku w wielu produktach spożywczych i wodzie – naszym codziennym pożywieniu. Ten plastik nie znalazł się tam nie wiadomo skąd, a wręcz przeciwnie – dokładnie wiemy skąd – właśnie z odpadów które produkujemy codziennie w naszych domach i podczas zakupów. Produkujmy jak najmniej śmieci, będziemy zdrowsi, a środowisko czystsze.

Akcja zorganizowana w ramach projektu „Klub Integracji Społecznej w Mońkach” przez Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych z Białegostoku i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mońkach.