250 tys. zł dla Gminy Mońki z FWGiP

Data publikacji: 31 maja, 2023

Dnia 30 maja w Starostwie Powiatowym w Sokółce wręczono symboliczne czeki z dotacjami w ramach tegorocznej edycji Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów (FWGiP).  Czeki przekazali przedstawicielom gmin Wiesława Burnos Członek Zarządu Województwa Podlaskiego oraz Radni Województwa Podlaskiego Jadwiga Zabielska oraz Paweł Wnukowski.

Gmina Mońki otrzymała 250 tysięcy złotych na zakup samochodu przeznaczonego do przewozu osób z niepełnosprawnością.

Fundusz Wsparcia Gmin i Powiatów to program pomocy finansowej przekazywanej z budżetu województwa  podlaskim samorządom. Dzięki niemu dofinansowywane są lokalne inwestycje w gminach i powiatach.

W imieniu mieszkańców Gminy Mońki Burmistrz Zbigniew Karwowski podziękował Zarządowi Województwa Podlaskiego za pozytywne rozpatrzenie wniosku o przyznanie dofinansowania.