40. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego

Data publikacji: 13 grudnia, 2021

13 grudnia 2021 roku przypada 40. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Ogłoszony niezgodnie z konstytucją stan nadzwyczajny zaowocował internowaniem ponad 10 tysięcy działaczy opozycji antykomunistycznej, tysiące kolejnych było inwigilowanych i zastraszanych. Co najmniej kilkadziesiąt osób straciło życie.

W 40 rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego Burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski, Barbara Iwanicka – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Mońkach, Błażej Buńkowski – Starosta Powiatu Monieckiego wraz z delegacjami monieckich instytucji złożyli znicze pod pomnikiem Solidarności w Mońkach. Minutą ciszy uczczono pamięć wszystkich osób, które straciły życie w tamtym tragicznym okresie.