Urząd Miejski w Mońkach

Boguszewo wieś gminy Mońki

Data publikacji: 12 lipca, 2022

10 czerwca 2022 r. odbyła się promocja książki „Boguszewo wieś gminy Mońki”, publikacji dotyczącej historii i teraźniejszości miejscowości Boguszewo.

Pierwszym punktem programu była Msza Święta sprawowana przez Ks. Grzegorza Nienałtowskiego proboszcza parafii pw. NMP Królowej Polski w Boguszewie.

Następnie w Świetlicy Wiejskiej po krótkim wprowadzeniu przez Agatę Malinowską Sołtys wsi Boguszewo, głos zabrał Burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski, który podziękował autorowi i nadmienił m.in., iż jest to kolejne wydanie publikacji o wsi gminy Mońki. W trakcie spotkania odbyła się również część artystyczna przygotowana przez mieszkańców wsi wspólnie z organistą Łukaszem Bogdanem.

Autorem książki jest Tadeusz Skutnik, który w skrócie przedstawił zawartość książki. Oprawę graficzną, i skład przygotował Mariusz Oszczapiński, wykonanie i opracowanie zdjęć Grzegorz Głódź oraz Janusz Kulima. W następnej kolejności mieszkańcy wsi podziękowali wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania publikacji.

Książka wydana przez Moniecki Ośrodek Kultury ze środków budżetu Gminy Mońki.