Urząd Miejski w Mońkach

Cyfrowa gmina

Data publikacji: 28 września, 2021

W dniu 28 września 2021 roku z rąk sekretarza stanu ds. cyfryzacji Janusza Cieszyńskiego oraz sekretarza stanu Adama Andruszkiewicza,w ramach programu „Cyfrowa Gmina”, burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski, otrzymał promesę (obietnicę) w wysokości 443 850 zł.

„To jest program finansowany ze środków UE i to jest kolejny program, który pokazuje, w jaki sposób rozwiązujemy prawdziwe problemy Polaków właśnie w tym obszarze cyfryzacji” – powiedział podczas konferencji prasowej sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Premiera Janusz Cieszyński.

Gminy będą mogły finansować z tych pieniędzy cyfryzację urzędów i podległych im jednostek oraz edukację cyfrową. W ramach „Cyfrowej gminy” ministerstwo zrealizuje także cyberaudyt w każdej gminie w Polsce.
„Zależy nam na tym, żeby samorządy miały pełną swobodę, żeby mogły wybrać to, co im jest najbardziej potrzebne. Dlatego nie przewidujemy żadnych wkładów własnych, żadnych dodatkowych formalności, prosty wniosek i sto procent finansowania z naszej strony” – dodał Cieszyński.

„Jest to program ogólnopolski, który będzie kontynuacją pewnej rewolucji cyfrowej, którą my jako rząd premiera Mateusza Morawieckiego wprowadzamy. W ostatnich latach w Polsce jest obserwowany bardzo gwałtowny wzrost z zakresu informatyzacji państwa. Codziennością Polaków jest to, że załatwiają swoje sprawy urzędowe przez internet” – powiedział sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Premiera Adam Andruszkiewicz.