Urząd Miejski w Mońkach

EduLyke

Data publikacji: 8 kwietnia, 2024

Innowacyjny program e-learningowy w gminie dający wsparcie rodzicom i opiekunom

W trosce o bezpieczeństwo i dobro mieszkańców, gmina wprowadza nowatorski program e-learningowy, skierowany do dorosłych. Tematyka skupiona jest m.in. na zagadnieniach uzależnień wśród dzieci i młodzieży. Jest to grupa szczególnie narażona na zachowania ryzykowne, wynikające z ciekawości i chęci zaimponowania w grupie. W kursie podane są konkretne przykłady jak rozmawiać z młodymi ludźmi na temat alkoholu i narkotyków, jak reagować, jak rozpoznać objawy uzależnienia. Poruszone są również zagadnienia uzależnień behawioralnych, na które warto zwrócić uwagę (zakupoholizm, hazard czy fonoholizm), aby zapobiec sytuacjom niebezpiecznym. Aby wesprzeć rodziców i opiekunów w zapewnieniu młodszym dzieciom odpowiedniego rozwoju, program zawiera również moduł warsztatów psychospołecznych, z którego dorośli dowiedzą się, jak nauczyć dziecko mądrej asertywności, jak wspomóc rozpoznawanie emocji, czy jak radzić sobie ze stresem i lękiem.

Realizacja powyższych programów jest możliwa dzięki współpracy gminy z firmą Lyke, specjalizującą się w rozwiązaniach e-learningowych. Platforma EduLyke oferuje kompleksowy program szkoleń online, skierowany do różnych grup społecznych.

Wprowadzenie tego programu e-learningowego jest dowodem zaangażowania gminy w zapewnienie bezpieczeństwa i wsparcia dla swoich mieszkańców. Przez wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych, takich jak platforma EduLyke, dążymy do zwiększenia świadomości społecznej, rozwijania umiejętności i budowania zdrowych relacji, a w konsekwencji do polepszenia jakości życia.

Aby skorzystać z programu należy zarejestrować się na stronie www.edulyke.pl , podając kod: 6GL1K8ZD

Wspólne wysiłki i zaangażowanie, umożliwią skuteczną walkę z narastającym problemem zachowań ryzykownych wśród młodych oraz tworzenie bezpiecznego i wspierającego środowiska dla wszystkich mieszkańców.