Urząd Miejski w Mońkach

Gmina Mońki z kolejnym dofinansowaniem

Data publikacji: 15 lutego, 2023

Gmina Mońki z kolejnym wsparciem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

                Gmina Mońki otrzyma dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę drogi gminnej od DK 65 do wsi Magnusze (Kolonia). Szacowany koszt inwestycji to 1 597 205 zł. Maksymalne dofinansowanie wyniesie 80%, tj. 1 277 764 zł.

                W środę (15.02.2023 r.) Pan Adam Andruszkiewicz – Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wręczył symboliczny czek na realizację zadania.

                Jest to ważna inwestycja dla Gminy Mońki oraz mieszkańców wsi Magnusze. Droga gminna 128528B od DK65 do Kolonii Magnusze to droga żwirowa, która  potrzebuje gruntownej przebudowy. Dzięki przedsięwzięciu nastąpi poprawa bezpieczeństwa i płynności ruchu drogowego oraz łatwiejszy dojazd do drogi krajowej nr 65. Droga pełni również strategiczną rolę, gdyż stanowi drogę objazdu dla części Moniek oraz gminy w sytuacjach krytycznych, np. wypadkach drogowych.

W lutym br. ogłoszono beneficjentów pierwszego w tym roku rozdania środków z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Województwo podlaskie dostanie ponad 201 mln zł. Dzięki temu uda się przebudować ponad 60 dróg powiatowych i ponad 100 gminnych w regionie.