Na Stadionie Miejskim staną nowe trybuny

Data publikacji: 8 lutego, 2023

Dnia 27 stycznia br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego Burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski podpisał umowę o dofinansowanie inwestycji pn. „Budowa trybun na Stadionie Miejskim w Mońkach”. Operacja zakłada budowę dwóch trybun: jednej czterorzędowej posiadającej 260 miejsc, ze schodami wejściowymi, siedziskami plastikowymi i barierkami zabezpieczającymi oraz drugiej trybuny dwurzędowej dla kibiców gości, liczącej 30 miejsc. Dodatkowo wykonane zostanie dojście z betonowej kostki brukowej oraz miejsca przy trybunach dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Nowe trybuny zapewnią mieszkańcom gminy Mońki, jak i odwiedzającym gminę turystom komfortowe warunki do uczestnictwa w ogólnodostępnych, niekomercyjnych wydarzeniach kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych. Umożliwią większej liczbie osób swobodny dostęp oraz lepszą widoczność w trakcie rozgrywek sportowych i innych imprez rozrywkowych. Utwardzone dojście i miejsca przy trybunach pozwolą na bezproblemowe dostanie się pod murawę boiska matkom z dziećmi, osobom starszym, osobom z ograniczoną sprawnością ruchową, poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki dofinansowaniu w kwocie 195 186,00 zł pochodzącemu ze środków PROW na lata 2014-2020 w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.