Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Data publikacji: 6 maja, 2024

3 maja 2024 r. w Mońkach uczczono 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Tegoroczne obchody rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele pw. MB Częstochowskiej i św. Kazimierza w Mońkach. W centrum Moniek, Burmistrz Zbigniew Karwowski wygłosił okolicznościowe przemówienie a Pan Bogdan Bieliński przedstawił rys historyczny tamtych wydarzeń. Spotkaniu towarzyszyło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego, złożenie kwiatów pod pomnikami pamięci oraz koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Zespołu Ludowego Wrzosy.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, jednostek administracji rządowej, służby mundurowe, poczty sztandarowe, przedstawiciele placówek oświatowych, jednostek organizacyjnych gminy Mońki oraz powiatu monieckiego, przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego, Oddziału Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność”, partii politycznych, Ochotniczych Straży Pożarnych oraz mieszkańcy.

Po oficjalnej części uroczystości, w Mediatece odbył koncert w wykonaniu zespołu BIO ACOUSTICK.