Poetycki wieczór muzyczny – Timur Slavov

Data publikacji: 20 maja, 2022

19 maja 2022 roku Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego zorganizowała w monieckiej Mediatece pierwszy poetycki wieczór muzyczny (pod nazwą „Lilia”) w ramach otwartego konkursu ofert Gminy Mońki w 2022 roku.

Przed publicznością moniecką oraz przybyłą z okolicznych miejscowości wystąpił Timur Slavov –  kompozytor, muzyk – multiinstrumentalista (gitarzysta, perkusista potrafiący grać na fortepianie, harmonijce ustnej, ukulele, domrze, kastanietach), wokalista autor tekstów. Artysta zaprezentował utwory własnego autorstwa oraz jedną z najbardziej unikatowych gitar świata, posiadającą  rewelacyjne designerskie i konstrukcyjne rozwiązania, która jest dziełem sztuki designerskiej i lutniczej, autorstwa Timura Slavova i Rafała Turkowiaka – polskiego lutnika, budującego jedne z najbardziej innowacyjnych gitar świata. Był to pierwszy, publiczny pokaz tej gitary.

Serdecznie dziękujemy dyrektor Biblioteki Publicznej w Mońkach Pani Wiesławie Filipkowskiej za użyczenie nam sali kinowej w Mediatece. Natomiast Panu Jarosławowi Szaciłowskiemu z Mediateki oraz Panu Radkowi Krahel dziękujemy za nagłośnienie sceniczne.

Barbara Kuprel

–  członek zarządu Fundacji na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego