Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

Data publikacji: 26 maja, 2022

Dnia 20.05.2022r, odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka, połączone były z jubileuszem 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej. Zostały rozpoczęte mszą świętą w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej i Świętego Kazimierza w Mońkach, następnie przeniesione zostały na plac Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach. W międzyczasie wyróżniono funkcjonariuszy odznaczeniami i awansami służbowymi.
Na uroczystości obecni byli : kierownictwo i strażacy z KP PSP, okoliczne OSP, wiceminister edukacji i nauki – Dariusz Piątkowski, poseł – Kazimierz Gwiazdowski, senator – Marek Komorowski, st. Bryg. – Sebastian Zdanowicz, prezes zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP – dh Andrzej Koc, Ks. Wojciech Ejsmont, Burmistrz Moniek – Zbigniew Karwowski, Starosta Powiatu Monieckiego  – Błażej Buńkowski, wójtowie i samorządowcy z terenu powiatu Monieckiego, a także przedstawiciele służb i instytucji współpracujących z tutejsza komenda Państwowej Straży Pożarnej. Podczas trwającej uroczystości Komenda Powiatowa Policji w Mońkach otrzymała list gratulacyjny za podjęte działania podczas pożaru w Krypnie Wielkim ratując mężczyznę z płonącego budynku.