Urząd Miejski w Mońkach

SIM

Data publikacji: 27 października, 2021

18 października 2021 r. w Suchowoli na Podlasiu odbyło się spotkanie p.o. Prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości Pana Arkadiusza Urbana z przedstawicielami samorządów z regionu Podlaskiego.
Rozmowy dotyczyły powołania spółki Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN Podlasie i co za tym idzie budowy niemal 800 mieszkań w regionie. Mieszkania przeznaczone będą dla osób, które mają tak zwaną zdolność czynszową, ale nie mają zdolności kredytowej.

W spotkaniu wziął udział Pan Poseł Mieczysław Baszko oraz przedstawiciele ponad 30 samorządów z regionu. List intencyjny powołania spółki SIM KZN Podlasie podpisała większość z nich. Uchwały w tej sprawie podjęły gminy: Bielsk Podlaski, Ciechanowiec,, Dąbrowa Białostocka Drohiczyn, Łapy, Michałowo, Mońki, Sejny, Sokoły, Suchowola, Sokoły, Gmina Suwałki, Szepietowo, Wasilków i Zambrów.

Gminy zobowiązały się do aportu terenów przeznaczonych pod budownictwo wielorodzinne. 
W pierwszym etapie w SIM Podlasie planowana jest budowa niemal 800 mieszkań o średnim metrażu 50 55 metrów kwadratowych. W planach zabudowy wielorodzinnej są mieszkania jedno, dwu i trzypokojowe.

                                                                                               Zbigniew Karwowski

                                                                                                 Burmistrz Moniek