Święto Konstytucji 3 Maja

Data publikacji: 5 maja, 2022

Mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. MB Częstochowskiej i św. Kazimierza rozpoczęły się obchody rocznicowe Święta Konstytucji w Mońkach. Uczestniczyli w niej samorządowcy, przedstawiciele pocztów sztandarowych, gminnych i powiatowych jednostek oraz licznie przybyli mieszkańcy.

Pod pomnikami pamięci, nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów przez delegacje jednostek samorządu terytorialnego, przedstawicieli szkół, stowarzyszeń, służb mundurowych i partii politycznych. Zgromadzeni mogli odsłuchać okolicznościowych przemówień, między innymi Przewodniczącej Rady Miejskiej w Mońkach Barbary Iwony Iwanickiej oraz Dariusza Gwiazda Dyrektora Monieckiego Ośrodka Kultury. Spotkaniu towarzyszyło też wspólne odśpiewanie hymnu państwowego.

Po zakończeniu oficjalnych obchodów organizatorzy zaprosili mieszkańców i przybyłe delegacje do Mediateki na koncert chóru “Bell Canto” z Jaświł i zespołu VOC MOK działającego przy Monieckim Ośrodku Kultury. Cały koncert prowadziła Pani Izabela Kłubowicz – opiekun zespołu VOC MOK.