Urząd Miejski w Mońkach

Szczepimy się

Data publikacji: 29 czerwca, 2021

Rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy ukończyli 80 i 70 lat. 

Harmonogram rejestracji

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

  • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które ukończyły 80 lat
  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które ukończyły 70 lat

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

 Jak będzie można się zarejestrować

Są trzy możliwości zapisu na szczepienie:

  1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS
z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap rejestracji na szczepienia i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2.  Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na stronie https://pacjent.gov.pl.

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę
i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rejestracji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

3.  Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Lp.Nazwa punktu szczepieńAdresNr kontaktowy
1.Medyk w Mońkachul. Tysiąclecia 21 lok. 1506-136-846
2.Aramedul. Białostocka 83B/2729-922-877
 SP ZOZul. Niepodległości 9668-877-578
 Liceum OgólnokształcąceUl. Tysiąclecia 21/lok1506-136-846

Dodatkowe informacje dotyczące szczepień zamieszczono na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Osobom niepełnosprawnym, tj. posiadającym aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami oraz osobom mającym obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca punktu szczepień od miejsca zamieszkania Gmina Mońki zorganizuje dowóz do ustalonego punktu szczepień.

Mieszkaniec gminy Mońki nie mający możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień lub dysponuje orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności może przy rejestracji złożyć oświadczenie o potrzebie zapewnienia przez gminę transportu na szczepienie lub zgłosić się telefoniczne do Urzędu Gminy w Mońkach pod nr tel.:
 85 716 25 87
czynny w od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30.

Potwierdzenie o zorganizowanym transporcie przez Gminę Mońki nastąpi SMS-em  z nr tel. 606 207 127, należącego do Urzędu Miejskiego w Mońkach.

.