Urząd Miejski w Mońkach

W CZERWCU PŁYWAMY DLA NIKOSIA WASILEWSKIEGO

Data publikacji: 28 maja, 2021

Pływalnia Powiatowa w Mońkach i Biblioteka Publiczna w Mońkach zapraszają do udziału w charytatywnym wydarzeniu  ”Pływamy dla Nikosia”. Challenge trwać będzie przez cały czerwiec. Jest to zbiórka funduszy dla ratowania życia 14-miesięcznego Nikodema Wasilewskiego z Białegostoku cierpiącego na rzadką chorobę SMA1 – rdzeniowy zanik mięśni. Jego życie uratować może tylko niezwykle kosztowna kuracja, liczy się każda pomoc                   i wpłata. Do uratowania chłopca brakuje jeszcze ok. 3 mln złotych.

            Jak można pomóc? Za każdą przepłyniętą przez Ciebie długość basenu wrzuć do puszki złotówkę. Jeśli nie możesz płynąć sam/sama zrobi to za Ciebie inna osoba. Możesz zadeklarować wpłatę, a w Twoim imieniu osoba, którą wskażesz z listy (znajdującą się na pływalni) przepłynie odpowiednią ilość basenów.

            Każda wpłata, każda aktywność daje nadzieję na ocalenie chłopca. Nie pozostawaj obojętnym, weź udział w wyzwaniu osobiście lub wesprzyj akcję finansowo. Pieniądze można wrzucać bezpośrednio do puszki, która znajduje się na pływalni, można też dokonać wpłaty na stronie https://www.siepomaga.pl/zycie-nikosia lub wysłać sms dla Nikosia                           na numer 72365 o treści 0073379.

Twoje działanie naprawdę ma moc! Zapraszamy.