Urząd Miejski w Mońkach

XV Biegi Papieskie oraz IX Memoriał Ks. Henryka Mirona

Data publikacji: 24 października, 2023

Jak co roku mieszkańcy gminy Mońki uroczyście obchodzą Dzień Papieża Jana Pawła II.

W sobotę, 21 października przed Kościołem pw. MB Częstochowskiej i św. Kazimierza w Mońkach odbyły się XV Biegi Papieskie oraz IX Memoriał Ks. Henryka Mirona. Mimo deszczowej oraz wietrznej pogody, mieszkańcy oraz licznie przybyli goście aktywnie uczestniczyli w tym niezwykłym wydarzeniu.

Biegi Papieskie od wielu lat organizowane są przez Panią Agnieszkę i Pana Bogdana Sierbów. To dzięki ich ciężkiej pracy, zaangażowaniu oraz wytrwałości, ten dzień jest tak wyjątkowy. Pamięć o Papieżu Polaku upamiętniają w sposób szczególny a radość z aktywności fizycznej udziela się wszystkim uczestnikom.

Przed rozpoczęciem Biegów Papieskich Starosta Moniecki Błażej Buńkowski odczytał list gratulacyjny dla organizatorów wydarzenia Pani Agnieszki i Pana Bogdana Sierbów, po czym złożono kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II.  Następnie uczniowie kl. I „B” Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mońkach zaprezentowali występ artystyczny. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pn. „Jan Paweł II – w sercu i w pamięci”, którego organizatorem był Moniecki Ośrodek Kultury. Nagrody laureatom konkursu wręczył Burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski.

W Biegach Papieskich udział wzięły przedszkolaki, uczniowie klas I-II, III-IV, V-VI, i VII. Następnie odbył się główny bieg na 5 km dla kobiet i mężczyzn, który ukończyło 124 zawodników, w tym 9 zawodników z Litwy.

 Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali pamiątkowe medale a na mecie czekały na nich papieskie kremówki oraz napoje. Zawodnicy wzięli udział w loterii nagród rzeczowych.

Biegi Papieskie dostarczyły wielu niesamowitych emocji a wydarzenie wpisało się w historię naszego Miasta.

Zdjęcia: Moniecki Ośrodek Kultury i e-monki