Urząd Miejski w Mońkach

V Memoriał Ireneusza Kapusty

Data publikacji: 8 marca, 2020

7 marca w dwóch monieckich halach sportowych przy SP 2 i Zespole Szkół odbyły się Mistrzostwa Woj. Podlaskiego w Czwórkach Mieszanych w V Memoriale im. Ireneusza Kapusty o Puchar Burmistrza Moniek.

Do rozgrywek przystąpiło trzynaście zespołów, o bardzo oryginalnych i często dziwnie brzmiących nazwach: Orki z Majorki, Szatany boiska, Neobrand Volley by Allsix 1, 2, 3, 4, Amatorzy siatkówki, Dzikie koty, Banany, Świstaki, Jeronimo, Thunders, Utalentowani. Zespoły zostały podzielone na cztery grupy. Grano do dwóch wygranych setów do 15 punktów lub z przewagą do dwóch punktów.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju w hali sportowej SP 2 czuwał Jan Wojtach, zaś w hali sportowej Zespołu Szkół czuwał Bogdan Sierba. Podziękowania należą się również sędziom i paniom, które przygotowały wyśmienity bigos.

Zwycięzcą V tegorocznego Turnieju został zespół Neobrand Volley by Allsix 1 w składzie: Robert Jermacz, Julita Korolczuk, Krzysztof Kiryłowicz, Aleksandra Rutkowska. Kolejne miejsca zajęli: Neobrand Volley by Allsix 3, Neobrand Volley by Allsix 2, Orki z Majorki, Neobrand Volley by Allsix 4, Utalentowani.

Na uroczystości otwarcia i zamknięcia była obecna bardzo liczna rodzina Ireneusza Kapusty: rodzeństwo (bracia, siostra), dzieci (synowie i córka) oraz zięciowie i synowe. Przy wręczaniu nagród oprócz rodziny byli obecni: Burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski, Prezes Podlaskiego Związku Piłki Siatkowej i Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach Dariusz Jaworowski, Inspektor Oświaty w Mońkach Mieczysław Klimowicz.

Najlepsze zespoły otrzymały puchary, medale i drobne upominki, natomiast każdy z uczestników otrzyma medal. Nagrodzono również pamiątkową statuetką najmłodszą uczestniczę turnieju.

Ireneusz Kapusta był wieloletnim nauczycielem wychowania fizycznego, wychowawcą w SP 1 i SP 2 w Mońkach. Był pomysłodawcą słynnych Turniejów Gwiazdkowych w siatkówce na szczeblu międzywojewódzkim i ogólnopolskim. Wychował wiele pokoleń siatkarzy i siatkarek, prowadził harcerstwo, kółko filatelistyczne, działał w Szkolnym Związku Sportowym.