Konferencja podsumowująca projekt „Podlaskie Rewitalizuje”

Data publikacji: 7 grudnia, 2022

5 grudnia br. w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się konferencja pt. „Podlaskie Rewitalizuje – doświadczenia i dobre praktyki rewitalizacji w województwie podlaskim”.

W spotkaniu uczestniczyła delegacja Gminy Mońki – Burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski oraz pracownik Urzędu Miejskiego w Mońkach Dorota Kudrycka. Podczas konferencji odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów uczestnikom szeregu szkoleń oraz warsztatów z zakresu rewitalizacji przez marszałka Artura Kosickiego. Następnie odbył się panel ekspercki pt.: „Doświadczenie i perspektywy programowania i wdrażania rewitalizacji w kraju i regionie”, gośćmi byli:

– Aleksandra Kułaczkowska – Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

– Rajmund Ryś – Projekty Miejskie

– Sebastian Habiński – Województwo Dolnośląskie

– Magdalena Chirko – Miasto Hajnówka.

Konferencja była podsumowaniem projektu „Podlaskie Rewitalizuje” realizowanego przez Województwo Podlaskie i Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej mającego na celu wsparcie gmin z zakresu działań rewitalizacyjnych oraz wymiany dobrych praktyk i doświadczeń między samorządami z województwa podlaskiego.

Zdjęcia: UMWP