Urząd Miejski w Mońkach

Mamy to!

Data publikacji: 30 stycznia, 2021

Miło mi poinformować, że nasza gmina otrzymała 1 299 870,00 zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 na realizację projektu pn. „Instalacja ogniw fotowoltaicznych oraz kolektorów słonecznych na budynkach mieszkalnych na potrzeby własne mieszkańców Gminy Mońki”.

Celem projektu jest zwiększenie na terenie Gminy produkcji energii elektrycznej i cieplnej z odnawialnych źródeł energii (instalacja fotowoltaiczna, kolektory słoneczne). Działania te przyczynią się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i poprawy jakości powietrza.

W ramach projektu planuje się sfinansować wykonanie 58 instalacji fotowoltaicznych o mocy do 5 kWp oraz 20 instalacji kolektorów słonecznych. Będzie można ubiegać się o 60-procentowe dofinansowanie.

Obecnie przygotowywane są dokumenty do podpisania umowy z Marszałkiem Województwa Podlaskiego i po jej podpisaniu ogłoszony zostanie nabór wniosków dla mieszkańców – planowany termin marzec 2021.

Chcesz wiedzieć jako pierwszy? Polub nasz profil na Facebooku

Burmistrz Moniek – Zbigniew Karwowski

foto: 300gospodarka.pl