Ruszyły zawody Szkolnego Związku Sportowego

Data publikacji: 7 października, 2021

Powoli rusza karuzela zawodów organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. Tradycyjnie rozpoczęto zawodami na szczeblu powiatowym w piłce nożnej dziewcząt i chłopców   w Igrzyskach Dzieci (uczniowie z rocznika 2009 i młodsi). W kategorii chłopców w bardzo zaciętym meczu finałowym pomiędzy Szkołą Podstawową z Goniądza i SP-1 w Mońkach zwyciężyli po dogrywce 3:2  uczniowie z Goniądza i to oni będą reprezentować Powiat Moniecki na dalszym etapie rozgrywek. Bramki w tym meczu strzelali: dla Goniądza Szymon Rosiński-2       i Kacper Kulikowski, a dla Moniek Gabriel Krysztopa i Konrad Olechno.

W kategorii dziewcząt do rozgrywek zgłosiła się jedynie drużyna ze Szkoły Podstawowej               w Goniądzu i to właśnie uczennice tej szkoły automatycznie dostały się do kolejnego etapu rywalizacji.

Kolejną dyscypliną typowo jesienną są sztafetowe biegi przełajowe. Zawody na szczeblu powiatu odbyły się na monieckim stadionie 4 października. Rywalizowano zarówno w Igrzyskach Dzieci jak i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. W sumie wystartowało 19 sztafet a w każdej z nich po sześciu zawodników. Dziewczęta i młodsi chłopcy biegali 6x800m, natomiast starsi chłopcy 6x1000m.

Dekoracji najlepszych sztafet dokonali: Starosta Powiatu Monieckiego – Pan Błażej Buńkowski i Burmistrz Moniek – Pan Zbigniew Karwowski. Zawody na szczeblu powiatu odbywają się dzięki wsparciu Zarządu Powiatu w Mońkach i Burmistrza Moniek.

Pierwsza trójka w poszczególnych kategoriach prezentuje się następująco:

IGRZYSKA DZIECI – DZIEWCZĘTA

1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Mońkach

IGRZYSKA DZIECI – CHŁOPCY

1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Mońkach

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – DZIEWCZĘTA

1. Szkoła Podstawowa w Trzciannem

2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Mońkach

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – CHŁOPCY

1. Szkoła Podstawowa w Jaświłach

3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Mońkach

Po cztery szkoły w każdej kategorii uzyskały awans do półfinałów wojewódzkich, które odbędą się 12 października w Supraślu.

Dziękuję nauczycielom wychowania fizycznego w Goniądzu za przygotowanie boiska do rozgrywek w piłce nożnej oraz pracownikom monieckiego stadionu za współpracę przy przygotowaniu zawodów w sztafetowych biegach przełajowych.

Bogdan Sierba

Powiatowy Koordynator