Spotkanie podsumowujące konkurs biograficzny “Moje życie w Mońkach̶ …

Data publikacji: 21 listopada, 2022

Spotkanie podsumowujące konkurs biograficzny “Moje życie w Mońkach”

Dnia 18 listopada 2022 r. w Bibliotece Publicznej w Mońkach odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące konkurs biograficzny „Moje życie w Mońkach”. Organizatorem konkursu był Zakład Socjologii Organizacji i Instytucji Instytutu Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku oraz Burmistrz Moniek. Swoją obecnością na spotkaniu zaszczyciła zebranych Pani dr hab. Barbara Cieślińska, prof. UwB – Kierownik Zakładu Socjologii Organizacji i Instytucji Instytutu Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku. W swojej przemowie podsumowała konkurs oraz opowiedziała krótko o pracach konkursowych, odnosząc się również do własnych przemyśleń i wspomnień dotyczących miasta Mońki. Pani dr hab. Barbara Cieślińska wraz z Burmistrzem Zbigniewem Karwowskim wręczyli wyróżnionym dyplomy oraz nagrody w formie bonów podarunkowych. Nagrody zostały ufundowane przez Uniwersytet w Białymstoku oraz Burmistrza Moniek.

Nagrodzono następujące osoby:

1. Panią Wiesławę Filipkowską,
  2. Panią Bożenę Wroceńską,
  3. Panią Annę Bielińską,
  4. Panią Beatę Grygo,
  5. Pana Jerzego Grądzkiego,
  6. Panią Bożenę Lewicką,
  7. Panią Justynę Mackiewicz,
  8. Panią Agatę Roszkowską,
  9. Pana Antoniego Szypcio.

W dalszej części spotkania „przy kawie” uczestnicy rozmawiali na temat naszego miasta, dzieląc się swoimi wspomnieniami i doświadczeniami. Podzielili się również swoimi przemyśleniami co do przyszłości Moniek.

Prace konkursowe mieszkańców naszego miasta stały się własnością Instytutu Socjologii UwB i zostaną wykorzystane do celów naukowych oraz opublikowane w książce.