Uroczystość KP PSP w Mońkach

Data publikacji: 21 listopada, 2022

Uroczyste powołanie Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Mońkach oraz przekazanie samochodów pożarniczych

Dnia 18 listopada 2022 r. na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach odbyło się uroczyste powołanie Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Mońkach oraz przekazanie samochodów pożarniczych.

Komenda Powiatowa PSP w Mońkach otrzymała fabrycznie nowy ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy na podwoziu Man TGM 4×4 typu GBA 5/39. Zakup pojazdu możliwy był dzięki środkom z budżetu państwa, dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej, na który składały się środki pochodzące z samorządów województwa podlaskiego tj. Starostwa Powiatowego w Mońkach, Gminy Mońki, Gminy Krypno, Gminy Goniądz, Gminy Michałowo. Całkowity koszt pojazdu wraz z wyposażeniem wyniósł 1 199 865 złotych. Nowy Man zastąpi dotychczas użytkowany samochód GCBA 8/60 SCANIA G420CB, który został przekazany jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Michałowie.