Urząd Miejski w Mońkach

W Mońkach powstaną 63 nowe mieszkania czynszowe

Data publikacji: 15 marca, 2024

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN Podlaskie zakłada wybudowanie na terenie gminy Mońki, 63 lokali mieszkalnych przeznaczonych na wynajem. Program skierowany jest do osób i rodzin nieposiadających własnego mieszkania, które dysponują środkami na regularne opłacanie czynszu, jednak ich dochody, bądź sytuacja życiowa nie pozwalają na zaciągnięcie kredytu hipotecznego na zakup mieszkania. Wynajem miejskich lokali będzie znacznie tańszy niż na rynku komercyjnym, a z czasem lokator będzie mógł zostać właścicielem mieszkania.

W ramach inwestycji zostaną wybudowane trzy budynki wielorodzinne, trzy i czterokondygnacyjne. Łącznie powstaną 63 lokale mieszkalne o powierzchni użytkowej od 27.98 m2 do 55,14 m2. Inwestycja będzie zlokalizowana przy ul. Kościelnej w Mońkach. Obecnie rozpoczął się I etap inwestycji. Zlecono wykonanie dokumentacji technicznej na pierwszy budynek, 15 lokalowy wraz z wydaniem pozwolenia na budowę. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowane jest na wiosnę 2025 r. Kolejne dwa budynki mieszkalne będą budowane sukcesywnie. 

20 marca 2024 r. Gmina Mońki przekaże aportem Spółce SIM – KZN Podlaskie grunty pod budowę budynków mieszkalnych w zamian za udziały w kapitale zakładowym Spółki.